CR1206-FX-1372ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1372ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 7,394
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-1372ELF Bourns
    CR1206-FX-1372ELF Bourns
    CR1206-FX-1372ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1372ELF is described as RES SMD 13.7K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 3.6KHZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 9KHZ
    View
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 2.5KHZ
    Pui Audio
    PIEZO CER BENDER 7000HZ 1000 OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4KHZ 100MM
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 6.5KHZ 30V
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7KHZ 10MM
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 12.5V SMD