CR1206-FX-1691ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1691ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 29,667
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-1691ELF Bourns
    CR1206-FX-1691ELF Bourns
    CR1206-FX-1691ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1691ELF is described as RES SMD 1.69K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK