CR1206-FX-1873ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-1873ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 10,746
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-1873ELF Bourns
    CR1206-FX-1873ELF Bourns
    CR1206-FX-1873ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-1873ELF is described as RES SMD 187K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"