CR1206-FX-5363ELF Bourns
  • Part Number: CR1206-FX-5363ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 27,306
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about CR1206-FX-5363ELF Bourns
    CR1206-FX-5363ELF Bourns
    CR1206-FX-5363ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CR1206-FX-5363ELF is described as RES SMD 536K OHM 1% 1/4W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    View
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO FEDBK 2.9KHZ 30V
    Pui Audio
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1000OHM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 1.3KHZ 41MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 35MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 20MM 4.0KHZ
    BUZZER ELEMENT PIEZO 4.1KHZ 100M
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6KHZ 15MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.6KHZ 27MM
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ