CRM0805-FX-2490ELF Bourns
  • Part Number: CRM0805-FX-2490ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM0805-FX-2490ELF Bourns
    CRM0805-FX-2490ELF Bourns
    CRM0805-FX-2490ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM0805-FX-2490ELF is described as RES SMD 249 OHM 1% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"