CRM0805-FX-51R1ELF Bourns
  • Part Number: CRM0805-FX-51R1ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 0805
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM0805-FX-51R1ELF Bourns
    CRM0805-FX-51R1ELF Bourns
    CRM0805-FX-51R1ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM0805-FX-51R1ELF is described as RES SMD 51.1 OHM 1% 1/4W 0805. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK