CRM1206-FX-1000ELF Bourns
  • Part Number: CRM1206-FX-1000ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM1206-FX-1000ELF Bourns
    CRM1206-FX-1000ELF Bourns
    CRM1206-FX-1000ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM1206-FX-1000ELF is described as RES SMD 100 OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    MIC MEMS ANALOG OMNI -42DB
    View
  • Manufacturer Name
    Pui Audio
  • Description
    BUZZER ELEMENT PIEZO 2.9KHZ 35MM
    View
    Murata
    BUZZER ELEMENT FEEDBK 2.8KHZ
    Pui Audio
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.4KHZ 27MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.7KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 7.2KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 3.6KHZ 20MM
    BUZZER ELEMENT PIEZO 6.5KHZ 20MM
    PIEZO CERAMIC BENDER 35MM 30V
    PIEZO CERAMIC BENDER 30V 1300HZ
    Murata
    BUZZER ELEMENT STD 2.2KHZ
    Cui
    BUZZ ELEM PIEZO STD 0.6KHZ 20V