CRM1206-FX-1001ELF Bourns
  • Part Number: CRM1206-FX-1001ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM1206-FX-1001ELF Bourns
    CRM1206-FX-1001ELF Bourns
    CRM1206-FX-1001ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM1206-FX-1001ELF is described as RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    View
  • Manufacturer Name
    Molex
  • Description
    View
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    Tripp Lite
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA