CRM1206-JW-752ELF Bourns
  • Part Number: CRM1206-JW-752ELF
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES 7.5K OHM 5% 1/2W 1206
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • More about CRM1206-JW-752ELF Bourns
    CRM1206-JW-752ELF Bourns
    CRM1206-JW-752ELF is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. CRM1206-JW-752ELF is described as RES 7.5K OHM 5% 1/2W 1206. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1559/1559-TF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
    COVER ABS FOR PB-1563
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE