PDM1-S15-D12-S CUI
  • Part Number: PDM1-S15-D12-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 1W +/-12V 42MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PDM1-S15-D12-S CUI
    PDM1-S15-D12-S CUI
    PDM1-S15-D12-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDM1-S15-D12-S is described as CONV DC/DC 1W +/-12V 42MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 20W
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 12V 1.3AH
    View
    BATTERY LEAD ACID 6V 3.4AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A