PDS1-S12-D12-M CUI
  • Part Number: PDS1-S12-D12-M
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC DC CONVERTER 1+/-12V 1W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PDS1-S12-D12-M CUI
    PDS1-S12-D12-M CUI
    PDS1-S12-D12-M is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDS1-S12-D12-M is described as DC DC CONVERTER 1+/-12V 1W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    View
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP