PDS1-S5-S24-M CUI
  • Part Number: PDS1-S5-S24-M
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUTPUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PDS1-S5-S24-M CUI
    PDS1-S5-S24-M CUI
    PDS1-S5-S24-M is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PDS1-S5-S24-M is described as CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUTPUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT