PEM1-S12-D3-S CUI
  • Part Number: PEM1-S12-D3-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 1W +/-3.3V 152MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PEM1-S12-D3-S CUI
    PEM1-S12-D3-S CUI
    PEM1-S12-D3-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PEM1-S12-D3-S is described as CONV DC/DC 1W +/-3.3V 152MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tiny Circuits
  • Description
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    View
  • Manufacturer Name
    Bel Power Solutions
  • Description
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    View
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT