PES1-S24-D24-M-TR CUI
  • Part Number: PES1-S24-D24-M-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PES1-S24-D24-M-TR CUI
    PES1-S24-D24-M-TR CUI
    PES1-S24-D24-M-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PES1-S24-D24-M-TR is described as CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 0.8 AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    BATTERY CHARGER 6 VOLT 2 AMP
    View
    Assmann
    UNIVERSAL LAPTOP CAR CHARGER
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A