PQB3-D48-S12-D CUI
  • Part Number: PQB3-D48-S12-D
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 34
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQB3-D48-S12-D CUI
    PQB3-D48-S12-D CUI
    PQB3-D48-S12-D is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQB3-D48-S12-D is described as CONVERT DC/DC 3W 12V 250MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V D SIZE ALKALINE