PQMC1-D24-S24-S CUI
  • Part Number: PQMC1-D24-S24-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 44
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQMC1-D24-S24-S CUI
    PQMC1-D24-S24-S CUI
    PQMC1-D24-S24-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQMC1-D24-S24-S is described as CONVERT DC/DC 1W 24V 42MA OUT. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE