PQMC3-D12-S12-S CUI
  • Part Number: PQMC3-D12-S12-S
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 12V 250MA 3W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 28
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PQMC3-D12-S12-S CUI
    PQMC3-D12-S12-S CUI
    PQMC3-D12-S12-S is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQMC3-D12-S12-S is described as DC/DC CONVERTER 12V 250MA 3W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE