PQZ6-Q24-S12-D CUI
  • Part Number: PQZ6-Q24-S12-D
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 12V 6W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PQZ6-Q24-S12-D CUI
    PQZ6-Q24-S12-D CUI
    PQZ6-Q24-S12-D is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PQZ6-Q24-S12-D is described as DC/DC CONVERTER 12V 6W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM