PTK10-Q48-D12 CUI
  • Part Number: PTK10-Q48-D12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC +/-12V OUT 10.8W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PTK10-Q48-D12 CUI
    PTK10-Q48-D12 CUI
    PTK10-Q48-D12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PTK10-Q48-D12 is described as CONVERTER DC/DC +/-12V OUT 10.8W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"