PTK10-Q48-S15 CUI
  • Part Number: PTK10-Q48-S15
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 15V OUT 10.5W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about PTK10-Q48-S15 CUI
    PTK10-Q48-S15 CUI
    PTK10-Q48-S15 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. PTK10-Q48-S15 is described as CONVERTER DC/DC 15V OUT 10.5W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM