VAWQ3-Q48-S12H CUI
  • Part Number: VAWQ3-Q48-S12H
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 12V 250MA 3W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 198
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VAWQ3-Q48-S12H CUI
    VAWQ3-Q48-S12H CUI
    VAWQ3-Q48-S12H is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VAWQ3-Q48-S12H is described as CONVERTER DC/DC 12V 250MA 3W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP