VEFT1-S12-D5-SMT-TR CUI
  • Part Number: VEFT1-S12-D5-SMT-TR
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 1W +/-5V 100MA
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 4,231
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VEFT1-S12-D5-SMT-TR CUI
    VEFT1-S12-D5-SMT-TR CUI
    VEFT1-S12-D5-SMT-TR is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VEFT1-S12-D5-SMT-TR is described as CONVERTER DC/DC 1W +/-5V 100MA. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    View
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    View
    Memory Protection Devices
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT
    PLUG AUTO LOCKING BLACK W/LED
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    AUTO DIN SOCKET
    AUTO PLUG
    AUTO DIN SOCKET
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG