VFB400W-Q48-S28 CUI
  • Part Number: VFB400W-Q48-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 28V 400W DIP
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VFB400W-Q48-S28 CUI
    VFB400W-Q48-S28 CUI
    VFB400W-Q48-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB400W-Q48-S28 is described as DC/DC CONVERTER 28V 400W DIP. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"