VFB400W-Q48-S48N CUI
  • Part Number: VFB400W-Q48-S48N
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 48V 400W DIP
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • More about VFB400W-Q48-S48N CUI
    VFB400W-Q48-S48N CUI
    VFB400W-Q48-S48N is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB400W-Q48-S48N is described as DC/DC CONVERTER 48V 400W DIP. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM