VFB600-D48-S12 CUI
  • Part Number: VFB600-D48-S12
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: DC/DC CONVERTER 12V 50A
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 41
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VFB600-D48-S12 CUI
    VFB600-D48-S12 CUI
    VFB600-D48-S12 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VFB600-D48-S12 is described as DC/DC CONVERTER 12V 50A. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY NEG SPRING A/AA
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
    Memory Protection Devices
    RETAINER COIN CELL SMD
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL