VHB100W-Q48-S48 CUI
  • Part Number: VHB100W-Q48-S48
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 48V 2.08A 100W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 48
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB100W-Q48-S48 CUI
    VHB100W-Q48-S48 CUI
    VHB100W-Q48-S48 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB100W-Q48-S48 is described as CONVERTER DC/DC 48V 2.08A 100W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE HOOKUP BATT. SPRING CLAMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE MARINE HOOKUP RING LUGS
    View
    Keystone Electronics
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    Keystone Electronics
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP