VHB100W-Q48-S5 CUI
  • Part Number: VHB100W-Q48-S5
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 5V 20A 100W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 66
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB100W-Q48-S5 CUI
    VHB100W-Q48-S5 CUI
    VHB100W-Q48-S5 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB100W-Q48-S5 is described as CONVERTER DC/DC 5V 20A 100W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB METAL BRACKET
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    View
    Wakefield-vette
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS
    HORIZONTAL RAIL FRONT 84HP
    CENTER SCREW M2 5X11 KZ 100PCS
    MICRO-SWITCH INCL CABLE A CONN
    Schroff
    3U 175MM SIDE PLATE