VHB200W-Q24-S48 CUI
  • Part Number: VHB200W-Q24-S48
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 48V 4.2A 200W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 119
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB200W-Q24-S48 CUI
    VHB200W-Q24-S48 CUI
    VHB200W-Q24-S48 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB200W-Q24-S48 is described as CONVERTER DC/DC 48V 4.2A 200W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE