VHB200W-Q48-S28 CUI
  • Part Number: VHB200W-Q48-S28
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 28V 7.14A 200W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 43
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VHB200W-Q48-S28 CUI
    VHB200W-Q48-S28 CUI
    VHB200W-Q48-S28 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VHB200W-Q48-S28 is described as CONVERTER DC/DC 28V 7.14A 200W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM