VPOL16A-12-SMT CUI
  • Part Number: VPOL16A-12-SMT
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTR DC/DC .75/5VOUT 16A SMD
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 48
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VPOL16A-12-SMT CUI
    VPOL16A-12-SMT CUI
    VPOL16A-12-SMT is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VPOL16A-12-SMT is described as CONVERTR DC/DC .75/5VOUT 16A SMD. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Adafruit
  • Description
    USB BATTERY PACK - 10000MAH - 2
    View
  • Manufacturer Name
    Phihong Usa
  • Description
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W
    View
    Patco Electronics
    BATT CHARGER 12V 1.5A X 2 UNIT
    Patco Electronics
    BATTERY CHARGER 12 VOLT 0.8 AMP
    Ixys
    SOLAR PAD BLACK
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 125W 24V
    Carling Tech
    CONTURA V-CHARGER USB 2.0
    Molex
    IN-VEHICLE SINGLE PORT USB SMART
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 5W 5V
    Volgen America - Kaga Elect
    BATTERY CHARGER 6VDC 1.2A