VQE50W-Q24-S3R3 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q24-S3R3
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 3.3V 10A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 65
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q24-S3R3 CUI
    VQE50W-Q24-S3R3 CUI
    VQE50W-Q24-S3R3 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q24-S3R3 is described as CONVERTER DC/DC 3.3V 10A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE