VQE50W-Q48-S5 CUI
  • Part Number: VQE50W-Q48-S5
  • Manufacturer Name: CUI
  • Description: CONVERTER DC/DC 5V 10A 50W
  • Category: DC/DC Converters
  • Status:
  • Available: 56
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about VQE50W-Q48-S5 CUI
    VQE50W-Q48-S5 CUI
    VQE50W-Q48-S5 is manufactured by CUI and is categorized in the DC/DC Converters category. VQE50W-Q48-S5 is described as CONVERTER DC/DC 5V 10A 50W. Perfect Parts is a supplier of Converters and other Semiconductors.
    ---> Other parts by CUI
    ---> DC/DC Converters from all manufacturers
    ---> Converters by sub category
  • More About  DC/DC Converters
    Converters
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    ZA1030-1.3MM DC PLUG R/A 400MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cnc Tech
  • Description
    ADPT CBL SAE TO M CIG 16AWG .46M
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT