PX2DN1XX500PSAAX Honeywell Sensing & Control
  • Part Number: PX2DN1XX500PSAAX
  • Manufacturer Name: Honeywell Sensing & Control
  • Description: Sensor, Pressure, Transducer, Sealed Gage, 0 to 500 PSI, 4.75V to 5.25V Input
  • Category: Sensors
  • Status:
  • More about PX2DN1XX500PSAAX Honeywell Sensing & Control
    PX2DN1XX500PSAAX is manufactured by Honeywell Sensing & Control and is categorized in the Sensors category. PX2DN1XX500PSAAX is described as Sensor, Pressure, Transducer, Sealed Gage, 0 to 500 PSI, 4.75V to 5.25V Input. Perfect Parts is a supplier of Sensors and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Honeywell Sensing & Control
    ---> Sensors from all manufacturers
    ---> Sensors by sub category
  • More About  Sensors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM