C1808C331JZGAC7800 KEMET
  • Part Number: C1808C331JZGAC7800
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 330PF 2.5KV C0G/NP0 1808
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C1808C331JZGAC7800 KEMET
    C1808C331JZGAC7800 KEMET
    C1808C331JZGAC7800 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C1808C331JZGAC7800 is described as CAP CER 330PF 2.5KV C0G/NP0 1808. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM