C901U101KVYDBAWL45 KEMET
  • Part Number: C901U101KVYDBAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C901U101KVYDBAWL45 KEMET
    C901U101KVYDBAWL45 KEMET
    C901U101KVYDBAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C901U101KVYDBAWL45 is described as CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE