C901U151KVYDBAWL45 KEMET
  • Part Number: C901U151KVYDBAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C901U151KVYDBAWL45 KEMET
    C901U151KVYDBAWL45 KEMET
    C901U151KVYDBAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C901U151KVYDBAWL45 is described as CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
    Schroff
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK