C901U152MZVDAAWL35 KEMET
  • Part Number: C901U152MZVDAAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C901U152MZVDAAWL35 KEMET
    C901U152MZVDAAWL35 KEMET
    C901U152MZVDAAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C901U152MZVDAAWL35 is described as CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"