C901U152MZVDBAWL45 KEMET
  • Part Number: C901U152MZVDBAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C901U152MZVDBAWL45 KEMET
    C901U152MZVDBAWL45 KEMET
    C901U152MZVDBAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C901U152MZVDBAWL45 is described as CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    12V AUTO PLUG STD EURO CE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR GRAY W/LED IND
    View
    PLUG 12V AUTO EURO CE
    PLUG 12V AUTO MINI FUSE CE
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 13
    Cnc Tech
    ADPT CBL SAE TO F CIG 16AWG .46M
    SOCKET 12V AUTO SAFETY CAP MNT