C907U152MYVDAAWL35 KEMET
  • Part Number: C907U152MYVDAAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C907U152MYVDAAWL35 KEMET
    C907U152MYVDAAWL35 KEMET
    C907U152MYVDAAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C907U152MYVDAAWL35 is described as CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    T-STRUT 16.85"X1.0" ALUMINUM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP HEAVY
    View
    Schroff
    RR HORIZ RL 84HP HVY INDRCT MNT
    VME FRONT HORIZ RAIL 84HP LT
    REAR HORIZ RL 84HP LT INDRCT MNT
    TEST SOCKET 2MM SHORT
    PMC MEZZANINE BOARD SPACER
    Vector
    T-STRUT 20.85"X1" FOR CARD RACK
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"