C911U152MVVDAAWL40 KEMET
  • Part Number: C911U152MVVDAAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C911U152MVVDAAWL40 KEMET
    C911U152MVVDAAWL40 KEMET
    C911U152MVVDAAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C911U152MVVDAAWL40 is described as CAP CER 1500PF 400VAC Y5V RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CLIP
    View
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM