C911U180JUNDAAWL35 KEMET
  • Part Number: C911U180JUNDAAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 18PF 400VAC C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C911U180JUNDAAWL35 KEMET
    C911U180JUNDAAWL35 KEMET
    C911U180JUNDAAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C911U180JUNDAAWL35 is described as CAP CER 18PF 400VAC C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    Energizer
    BATTERY PK 3.0V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V AA SIZE ALKALINE
    Keystone Electronics
    CLIP BATT AAA/N .375X.460"
    Keystone Electronics
    CLIP BATTERY AA PC MNT
    Memory Protection Devices
    RETAINER CR2032 WITH PC PINS
    Memory Protection Devices
    HOLDER COIN CELL 20MM SMD