C911U200JVNDAAWL35 KEMET
  • Part Number: C911U200JVNDAAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 20PF 400VAC C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C911U200JVNDAAWL35 KEMET
    C911U200JVNDAAWL35 KEMET
    C911U200JVNDAAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C911U200JVNDAAWL35 is described as CAP CER 20PF 400VAC C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH