C911U270JVNDCAWL35 KEMET
  • Part Number: C911U270JVNDCAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 27PF 400VAC C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C911U270JVNDCAWL35 KEMET
    C911U270JVNDCAWL35 KEMET
    C911U270JVNDCAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C911U270JVNDCAWL35 is described as CAP CER 27PF 400VAC C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM