C917U180JZNDAA7317 KEMET
  • Part Number: C917U180JZNDAA7317
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 18PF 440VAC C0G/NP0 RAD
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C917U180JZNDAA7317 KEMET
    C917U180JZNDAA7317 KEMET
    C917U180JZNDAA7317 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C917U180JZNDAA7317 is described as CAP CER 18PF 440VAC C0G/NP0 RAD. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE