C921U102KZYDCAWL45 KEMET
  • Part Number: C921U102KZYDCAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C921U102KZYDCAWL45 KEMET
    C921U102KZYDCAWL45 KEMET
    C921U102KZYDCAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C921U102KZYDCAWL45 is described as CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    View
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A