C921U151KZYDCAWL35 KEMET
  • Part Number: C921U151KZYDCAWL35
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C921U151KZYDCAWL35 KEMET
    C921U151KZYDCAWL35 KEMET
    C921U151KZYDCAWL35 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C921U151KZYDCAWL35 is described as CAP CER 150PF 440VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    View
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE