C927U151KYYDCAWL20 KEMET
  • Part Number: C927U151KYYDCAWL20
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C927U151KYYDCAWL20 KEMET
    C927U151KYYDCAWL20 KEMET
    C927U151KYYDCAWL20 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C927U151KYYDCAWL20 is described as CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 10MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 6.8MM
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V N