C927U151KYYDCAWL40 KEMET
  • Part Number: C927U151KYYDCAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C927U151KYYDCAWL40 KEMET
    C927U151KYYDCAWL40 KEMET
    C927U151KYYDCAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C927U151KYYDCAWL40 is described as CAP CER 150PF 400VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE