C927U221KZYDAAWL45 KEMET
  • Part Number: C927U221KZYDAAWL45
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C927U221KZYDAAWL45 KEMET
    C927U221KZYDAAWL45 KEMET
    C927U221KZYDAAWL45 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C927U221KZYDAAWL45 is described as CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    View
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1558/1558-TF
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1564
    Schroff
    FRNT PNL KIT 3U 4HP CPCI-VME64X