C931U222MUWDAAWL40 KEMET
  • Part Number: C931U222MUWDAAWL40
  • Manufacturer Name: KEMET
  • Description: CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
  • Category: Ceramic Capacitors
  • Status:
  • More about C931U222MUWDAAWL40 KEMET
    C931U222MUWDAAWL40 KEMET
    C931U222MUWDAAWL40 is manufactured by KEMET and is categorized in the Ceramic Capacitors category. C931U222MUWDAAWL40 is described as CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL. Perfect Parts is a supplier of Capacitors and other Passives.
    ---> Other parts by KEMET
    ---> Ceramic Capacitors from all manufacturers
    ---> Capacitors by sub category
  • More About  Ceramic Capacitors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tdk
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
  • Manufacturer Name
    Murata
  • Description
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    View
    Tdk
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    Soberton
    AUDIO MAGNETIC XDCR 4-6V TH
    Pui Audio
    AUDIO MAGNETIC XDCR 3-7V TH
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH
    AUDIO PIEZO TRANSDUCER 30V TH